Krzysztof Powierza
Psycholog - PSYCHOTERAPEUTA
Specjalista psychoterapii uzależnień

Skype

Krótki poradnik – w jaki sposób pracować za pomocą Skype lub Messenger?
Szanowni państwo, sesja terapeutyczna jak najbardziej może odbywać się przez połączenie internetowe Skype lub Messenger, ale powinny być spełnione pewne warunki, po to żeby obie strony miały komfort pracy zbliżony do gabinetu terapeutycznego.
Tak więc, jakie warunki trzeb spełnić?

• Przede wszystkim proszę zadbać o pomieszczenie, w którym państwo się znajdujecie, powinno to, być odosobnione (najlepiej zamykany pokój), z wygodnym krzesłem lub fotelem, pomieszczenie powinno mieć możliwość zamknięcia drzwi.

• Kolejnym elementem jest odpowiednie biurko lub niewielki stół, na którym można postawić laptopa, tablet lub może być to komputer stacjonarny.

• Bardzo ważną rzeczą są słuchawki oraz mikrofon (można wykorzystać słuchawki od smartfonu), po to, żeby zachować jak największy komfort połączenia.

• Kolejną ważną rzeczą jest kamera, jeśli jest to laptop to za zwyczaj kamera jest wbudowana w ekran, jeśli jest to komputer stacjonarny, należy zakupić taką kamerę (koszt zakupu kamery jest o koło 15-100 zł). Oczywiście najważniejszy jest Internet, ale jest to oczywista rzecz.
© 2020 krzysztofpowierza.pl
projekt strony internetowej: 84.pl